Marocký jíl na 7 způsobů


Marocký jíl (také Ghassoul či Rhassoul) je přírodní hlinitá sůl pocházející z Maroka, která obsahuje nejrůznější minerální látky (vápník, sodík, mangan železitý nebo fosfor)jenž jsou velmi důležité pro zdraví kůže a především pomáhají obnovovat a vyživovat kožní buňky. Marocký jíl je známý svými léčebnými vlastnostmi a používá se jako přírodní medicína již po staletí. Tento univerzální přírodní poklad, můžete používat na pokožku celého těla, včetně obličeje a vlasů. 

Marocký jíl pomáhá zlepšit zdraví kůže a působí jako prevence proti kožním problémům. Zároveň má schopnost absorbovat nadměrnou mastnotu a toxinové látky z pokožky, je tedy účinný při čištění a detoxikaci pokožky, což je velmi důležité pro prevenci akné, ekzému a dalších kožních problémů. Má antibakteriální vlastnosti, což znamená, že pomáhá zamezit růstu bakterií a mikroorganismů, které mohou způsobovat infekce a záněty. 

moroccan_rhassoul

Tento marocký zázrak můžete používat hned na 8 způsobů:

  1. Pleťová maska - naneste tenkou vrstvu na obličej (vyhněte se oblasti očí), nechte působit 5-10 minut či do úplného zaschnutí a poté smyjte teplou vodou. Pleť může být lehce začervenalá, což je způsobeno prokrvením a vyčištěním pokožky. 
  2. Maska na vlasy proti lupům - naneste přiměřené množství jílu do vlhkých vlasů, včetně vlasové pokožky, kterou jemnými pohyby promasírujte, aby došlo k prokrvení a oživení neaktivních kořínků. Nechte působit 15-20 minut a poté důkladně opláchněte vodou. Jak již bylo zmíněno, marocký jíl pomáhá odstraňovat nečistoty a má protizánětlivé vlastnosti, což může pomoci u bolestivé pokožky hlavy nebo u lupů. Zároveň dokáže otevřít vlasové póry a zbavit je dnes celkem velmi rozšířených složek parabenů a silikonů, které jsou obsaženy v přípravcích běžně dostupných v drogerii.
  3. Exfoliace pokožky - naneste marocký jíl na celé tělo či jakoukoliv jeho část a krouživými pohyby lehce vmasírujte. Nechce pár minut působit a poté opláchněte. 
  4. Do koupele - rozmíchejte přiměřené množství jílu ve vodě při koupeli, pokožka bude poté krásně vyčištěná a vyživená. Doporučujeme využívat zejména v případě, pokud máte problém s ekzémy, psoziázou, akné či jiným kožním onemocněním. 
  5. Na kožní onemocnění - dalším způsobem použití při problému s kožním onemocněním je nanesení tenké vrstvy marockého jílu na postižené místo. Nechce působit 15-20 minut a poté opláchněte vodou. 
  6. Proti zánětu - stejný způsob platí také pokud trpíte záněty nebo přecitlivělostí pokožky. Opět jíl aplikujte jako tenkou vrstvu na postiženou oblast a nechte působit 15-20 minut. Poté opláchněte vodou a osušte.
  7. Proti celulitidě - pokud do směsi marockého jílu přimícháte lžíci skořice, můžete jej využít proti celulitidě a pomerančové kůži. Naneste jíl na stehna a hýždě, krouživými pohyby vmasírujte do pokožky, nechte pár minut působit a poté opláchněte vodou.

8731-female_face_mask_1296x728-header

Marocký jíl se nejčastěji prodává ve formě prášku, který se následně smíchá s vodou či pleťovým olejem, ale náš marocký jíl je již smíchán s arganovým olejem, bambuckým máslem a medem, aby vaše pokožka zůstala hloubkově hydratovaná. V našem sortimentu naleznete Marocký jíl s vůní růže.